Akademia

Jak interpretować badania olejków CBD?

Rozumiemy, że nie będąc w temacie konopi badania niewiele mówią (cyferki w tabelkach), dlatego chcielibyśmy wytłumaczyć Wam na co zwracać uwagę podczas ich interpretacji.

W pierwszej kolejności warto sprawdzić czy laboratorium ma akredytacje na badanie produktów CBD. Jeżeli nie, nie traćmy czasu na ich studiowanie.

Jeśli laboratorium ma uprawnienia do badania CBD, to możemy przejść do analizy poszczególnych wyników.

Profil kannabinoidowy

Zwany również jako analiza kannabinoidowa, określa nam ilość oraz stężenie wszystkich kannabinoidów wchodzących w skład oleju CBD. Poza samym CBD powinniśmy znaleźć tam takie kannabonoidy jak: CBDa, CBG, CBGa, THCV, THCVa, CBC, CBCa, CBDVa, Delta-8-THC, CBL, CBN, THC i THCa. Tu warto zwrócić uwagę na 2 wyniki: suma wszystkich kannabinoidów oraz łączne stężenie.

Profil terpenów

Badanie terpenów jest badaniem opcjonalnym i wiąże się z dodatkowymi opłatami po stronie producenta. Terpeny to organiczne związki chemiczne produkowane przez konopie siewne. Działają synergicznie z kannabinoidami, podnosząc ich terapeutyczne działanie. Terpeny mają gorzki ziemisty zapach, podobny do zapachu olejku chmielowego. Działają przeciwzapalnie, szczególnie na procesy układu oddechowego, odprężają, działają przeciwstresowo, uspokajająco i przeciwalergicznie, wzmacniają witalność ciała i ducha, likwidują ogólne osłabienie. Nasze terpeny są ręcznie napełniane i pakowane. Stosuj kilka kropli do podgrzewacza lub do kąpieli.

Mikrobiologia

Badanie to ma za zadanie wykazać czy w olejku nie występują żadne niechciane mikroorganizmy.

Metale ciężkie

Konopie to rośliny, które bardzo dobrze oczyszczają glebe ze wszelkich zanieczyszczeń i w tym metali ciężkich. Związki te uważane są za toksyczne a jeżeli pojawiają się w składzie oleju oznacza to, że nie jest on bezpieczny.

Pestycydy

Pestycydy inaczej zwane środkami ochrony roślin mają za zadanie chronić rośliny przed grzybami, owadami i chwastami, lecz ich używanie podczas uprawy może przekładać się na produkt końcowy. Spożywanie niektórych z nich może źle wpływać na nasz organizm, w dłuższej perspektywie czasu. Jeżeli chcemy używać bezpiecznych produktów warto jest wybierać olejki z ekologicznych upraw.

WWA

Badanie wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych jest badaniem, które wykonywane jest raczej rzadko i głównie jest badaniem używanym na rynku spożywczym. Jeżeli olejek posiada takie padanie, jest to kolejne potwierdzenie jego wysokiej jakości i bezpieczeństwa.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o interpretacji badań to zachęcamy do przeczytania artykułu: https://www.stonerchef.pl/olej-cbd-i-badania-laboratoryjne-jak-je-czytac-i-jak-interpretowac-wyniki/