Jakość = Bezpieczeństwo

Nasze oczko w głowie

Aby zapewnić najwyższa jakość naszych produktów, stosujemy się do wytycznych certyfikatów GAP i GMP, czyli certyfikatów, zapewniających integralność procesu produkcyjnego oraz zgodność z przepisami, dotyczącymi bezpieczeństwa żywności. Wykonujemy szereg badań, zaczynajac od nasiona i gleby, przez rośliny, aż do produktu końcowego, jakim jest olej CBD.

Rodzinka

Za produkcją naszych oleji stoi Svatý Sedláček, czyli firma rodzinna, której działalność opiera się na sztuce pracy z konopiami indyjskimi - od wyboru nasion, poprzez uprawę i zbiory, aż po późniejsze wykorzystanie.

Założycielem firmy jest Leopold Svatý, który od kilkudziesięciu lat zajmuje się konopiami indyjskimi i wszystkim, co się z nimi wiąże. Jego entuzjazm dla tego zioła wpłynął również na Petra Sedláčka, a dzięki ich połączeniu powstała firma, która łączy doświadczenie i nowe pomysły Leopolda z praktyczną wiedzą biznesową Petera oraz entuzjazmem dla konopi indyjskich i zdrowego stylu życia.

Poznaj nasz proces

Od nasiona aż do kropli

Nasiona

Jest to pierwszy krok w naszej scieżce jakości. Nasze nasiona są selekcjonowane przez specjalistów oraz certyfikowane w Unii Europejskiej. Stosujemy głównie odmiany Białobrzeskie (Futura 75) znane z wysokiej zawartości CBD i poziomu THC zgodnego z wymogami prawnymi (poniżej 0,2%), a także wskazujące na wyższe i bardziej jakościowe plony.

Gleba

To podstawa każdej uprawy, wpływająca na jakość rośliny, a co za tym idzie produktu końcowego. Aby wyprodukować najlepszy olejek na rynku, poddajemy glebę analizie pod kątem wartości odżywczych, a także substancji szkodliwych. Współpracujemy z firmą AGRITEC, w celu ustalenia najlepszej metody nawożenia, zapewniającej wysoką jakość naszych roślin.

Uprawa

Uprawiamy nasze rośliny w myśl rolnictwa ekologicznego. Chcąc być jak najbliżej natury, stosujemy wyłącznie nawozy organiczne, bez pestycydów i innych substancji konwencjonalnych. Nasze rośliny są pilne doglądane i pielęgnowane, aby zapewnić najwyższa jakość naszych produktów.

Zbiory

Uprawiając konopie włókniste kilkanaście lat zaprojektowaliśmy i wyprodukowaliśmy własne maszyny (kombajn Václav), pozwalające nam na efektywne dla nas oraz bezpieczne dla rośliny zbiory. Wszystkie rośliny są starannie przeglądane i obrabiane ręcznie, aby już na samym początku wyselekcjonować najlepsze szczyty, które zostaną użyte do produkcji oleju.

Ekstrakcja

Łączymy ekstrakcję etanolem oraz CO2, aby zapewnić obecność najbardzej potrzebnych substancji aktywnych i pozbyć się niepożądanych substancji chemicznych. Następnym etapem jest zimowanie, w celu zmniejszenia poziomu THC, aby zapewnić Wam bezpieczny oraz jakościowy produkt końcowy. Ostatnim etapem jest kolejne badanie pod kątem obecności niepożądanych substancji i oczywiście pod kątem zawartości kannabinoidów.

Olej CBD

Na podstawie wartości ekstraktu, surowy ekstrakt jest rozcieńczany do wymaganej zawartości % CBD. Naszym głównym celem jest stworzenie jakościowego, bezpiecznego i w pełni naturalnego oleju, dlatego też rozcieczmy nasze oleje olejem konopnym - bo moc płynie z natury. Produkt końcowy badany jest pod kątem zawartości kannabinoidów, terpenów, a także substancji szkodliwych, takich jak metale ciężkie, zanieczyszczenia mikrobiologiczne, pozostałości rozpuszczalników, pestycydów i grzybów.

Jak rozpoznać dobry olej?

Szukając odpowiedniego olejku dla siebie, kierujecie się zapewne opiniami znajomych, wielkimi nagłówkami na stronie czy postem znanego influencera. I nie jest to błąd, ale warto również wiedzieć, jak samemu zweryfikować jakość. Na co więc zwracać uwagę?

1
Kolor i konsystencja
2
Metoda ekstrakcji oraz olej nośnikowy
3
Pełne spectrum
4
Wyniki badań